5 найбільш націлених на електромобілі країн

Електромобілі безупинно захоплюють все більшу і більшу частку ринку. Тепер, у кінці 2020-го, вже мало хто сумнівається, що на наше майбутнє за «розетковими авто». Втім, деякі країни безумовно лідирують у цьому напрямі. Де люди користуються електрокарами найбільше? У якій країні налагоджена найобширніша сітка каршерингу із електрокарів? Де набули максимальної популяризації гібридні авто? Easyelectriclife/Groupe Renault виокремили 5 країн, де сьогодні володіти електромобілем є найбільш зручно.

Країна із найбільшою кількістю електромобілів на душу населення: Норвегія

Звичайно, що у світовому масштабі Китай є державою з найбільшим числом електрокарів, загалом майже 1,8 мільйона! Але якщо при цьому враховувати кількість населення країни, то тоді перше місце займає Королівство Норвегія. Дійсно, на землі вікінгів на 1000 жителів припадає 30,2 електромобіля (цифри з 2018 року), порівняно з лише 1,26 на 1000 у Китаї. Тут важливо зазначити, що норвезький уряд наполегливо працює над тим, щоб перевести своїх громадян на користування виключно  електрокарами! Автомобілі на акумуляторних батареях звільнені від податків на імпорт та ПДВ (дуже високих, при чому).

Окрім того, плата за проїзд платними дорогами чи в центр міста, а також паркування – безкоштовні. У Норвегії багато поромних катерів у країні пропонують спеціальні пропозиції для власників електромобілів, а у містах вони також можуть користуватися смугами для руху громадського транспорту. Нарешті, Норвегія має намір заборонити продаж транспортних засобів на викопному паливі до 2025 року.

Країна з найбільшою долею гібридних автомобілів: Японія

Попри те, що гібридний автомобіль як такий, що поєднує у собі двигун внутрішнього згорання та електромотор, був винайдений в Європі, саме Японія, без сумніву, є піонером індустріалізації гібридних технологій. Ця країна здобула розвиток в даному секторі до такої міри, що зараз Японія є домівкою для найбільшого парку гібридних автомобілів у світі! У 2018 році на дорогах було зареєстровано 7,5 мільйонів екземплярів, що за співвідношенням до загального числа машин становить 1:5 відповідно!

Країна з найбільшою густотою швидких зарядних станцій: Південна Корея

Всім відомо, що хороша інфраструктура зарядних точок є ключовою ланкою для розвитку масовості електрокарів. Цікавий факт, що Китай вже у 2019 році мав близько 111 000 швидких зарядних станцій, що досі є світовим рекордом! Якщо врахувати всю  величезну мережу доріг промислового гіганта, то виходить, що в середньому на кожні 43.5 кілометри припадає одна зарядна станція. Але ще одна, набагато менша, азіатська країна також зробила подвиг. Південна Корея має 3910 зарядних станцій для своїх 110 714 кілометрів доріг, що в середньому дорівнює по  одній станції на кожні 28,3 кілометра! Для порівняння, у 2018 році у Франції була лише одна зарядна станція на кожні 691,6 кілометри! На щастя, європейська країна наростила оберти: сьогодні у Франції одна швидка зарядна станція припадає на кожні 378,5 кілометрів.

Країна з найбільшою кількістю залучених у каршеринг електромобілів: Китай

Китайська Народна Республіка – це рай для спільного використання автомобілів, де близько 400 операторів розвиваються по всій країні завдяки щедрим державним субсидіям. Не дивно, що Китай також є країною з найбільшою службою каршерингу електрокарів у світі. Її називають EvCard, і вона має флот у понад 30 000 автомобілів по 65 різних містах країни! Pand-Auto, ще один китайський гігант у цій галузі, має близько 20 000 автомобілів. Для порівняння, найбільший у Європі сервіс каршерингу електричних автомобілів, WeShare у Берліні, має парк «лише» 2000 автомобілів! У свою чергу, Groupe Renault має парк з 7500 автомобілів, доступних через різні каршерингові служби по всій Європі.

Країна з найбільшим потенціалом для популяризації електромобілів: Франція

Згідно з недавнім дослідженням, проведеним OC&C у 2019 році, 77% французів розглядають можливість переходу на електрокар або гібрид, коли вибиратимуть свій наступний автомобіль. При цьому 41% з них розглядали це ще при купівлі своїх поточних авто (і тільки 7% насправді зробили цей крок.) Це найбільший приріст із п’яти країн, які взяли участь у дослідженні, включаючи Китай, Сполучені Штати Америки, Сполучене Королівство та Німеччину : доказ того, що у Франції електромобілі мають світле майбутнє!

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!