Топ-10 популярних автомобілів з найбільшою вартістю утримання

Американське видання Motor1.com провело цікаве дослідження. Вони підрахували вартість володіння моделями на північноамериканському ринку і порівняли її відносно початкової ціни автомобіля. Як виявилося, ремонт і технічне обслуговування можуть становити значний відсоток від початкової угоди і в кінцевому підсумку становити великі витрати в міру старіння автомобіля. Ми в AMPERCAR.com представляємо вам деякі цікаві моделі з цього списку нижче.

  1. Land Rover Discovery Sport – $16,303 (34.3% від початкової ціни)

Купивши Land Rover Discovery, ви дізнаєтесь, що ремонт та обслуговування Land Rover дуже дорогі. Під час відвідування дилера Land Rover для обслуговування вас супроводжують до зали очікування, яка виглядає так, ніби ви перебуваєте в лоджі в горах, просто чекаєте, поки вам подають коктейлі та закуски. Але при цьому ви витрачаєте багато грошей, оскільки ваш Discovery сидить на ліфті поруч із Range Rover за 150 000 доларів, де однакові витрати на запчастини та тарифи на обслуговування застосовуються до обох транспортних засобів. Плануйте витрачати 1600 доларів США щороку, щоб ваш Discovery Sport залишався в дорозі.

  1. BMW X3 – $17,878 (36.4% від початкової ціни)

Новий БМВ X3 — чудовий автомобіль. Тут немає жодних проблем з дизайном, потужністю чи надійністю. Однак, якщо ви купуєте X3, будьте готові до значних рахунків за обслуговування, дорогого ремонту та значної амортизації. Якщо ви думаєте, що заощаджуєте гроші, купуючи щось менше, подумайте ще раз — довгострокові фінансові витрати на X3 вас зацікавлять, але не в хорошому сенсі.

  1. Chevrolet Spark – $6,038 (36.8% від початкової ціни)

Купуючи Шевроле Спарк, хотілося б думати, що він не буде коштувати вам 600 доларів на рік, просто щоб його підтримувати – але, швидше за все, це так і буде. Розглядаючи малолітражні або інші транспортні засоби початкового рівня, варто пам’ятати, що на заміну масла та обертання шин на маленькому автомобілі потрібно стільки ж часу, як і на більшому, тому краще подумаим, чим жертвувати з точки зору розміру, комфорту та безпеки. Для порівняння, Toyota RAV4 чи Subaru Impreza мають нижчі очікувані витрати на технічне обслуговування – це може вплинути на рішення про покупку Spark.

  1. Dodge Journey – $10,133 (37.2% від початкової ціни)

У той час як кросовер Dodge пропонує привабливу початкову ціну, ви, ймовірно, витратите 1000 доларів на рік, щоб утримати його справному стані. До речі, Dodge Journey (з англ. – подорож) має одну з найнижчих ліквідностей серед усіх автомобілів, бо втрачає  колосальні 60 відсотків своєї вартості за перші п’ять років. Через 10 років середня вартість подорожі становить 5423 долари, або приблизно 20 відсотків від її початкової вартості. Тут немає хороших новин, тому краще подорожувати в інше місце.

  1. Jeep Renegade – $10,177 (37.3% від початкової ціни)

Субкомпактний Renegade насправді не є джипом, за винятком того, що на ньому є логотип Jeep, решітка радіатора Jeep, і ви купуєте їх і обслуговуєте у дилерів Jeep. Також Renegade є дорогим транспортним засобом для обслуговування та ремонту, який, як очікується, коштуватиме понад 10 000 доларів США за 10-річний період. Щоб поставити це в перспективу, очікується, що великий Ford Expedition до значних витрат на технічне обслуговування і для малого кросовера це не вигідно.

  1. Hyundai Venue – $7,834 (37.6% від початкової ціни)

Модель Хюндай Венью є найдешевшою в модельному ряді бренду, але враховуючи її рекомендований графік технічного обслуговування, а також результати обслуговування та ремонту деяких із братів Hyundai, схоже, що це буде відносно дорогим транспортним засобом в обслуговуванні. Набагато більший і вдвічі дорожчий у придбанні GMC Acadia буде коштувати практично стільки ж, щоб утримуватися на дорозі протягом 10-річного періоду. Переконайтеся, що ви хочете саме цей субкомпактний кросовер.

  1. Mercedes-Benz GLA – $13,911 (39.4% від початкової ціни)

Як ми вже говорили з іншими в цьому списку, якщо ви хочете володіти машиною преміум-класу, будьте готові платити вищі ціни за обслуговування та ремонт. Запчастини Mercedes-Benz коштують недешево, а ціна праці їхніх сервісних техніків перевищує 100 доларів на годину. Щоб зберегти GLA у відмінній формі, вам треба буде близько 1400 доларів на рік на регулярне обслуговування та ремонт – а це великі гроші для компактного кросовера за 35 000 доларів.

  1. Dodge Ram – $18,072 (40.6% від початкової ціни)

Пікапи традиційно мають відносно низькі витрати на технічне обслуговування, але це не так у випадку з Додж. Модель Ram 1500 значно дорожча в обслуговуванні та ремонті, ніж його аналоги в країні. Очікується, що на обслуговування та ремонт Ram протягом 10 років треба буде 18 000 доларів, тоді як на Ford F-150 – 10 500 доларів, а на Chevrolet Silverado 1500 – 10 200. Це говорить про те, що утримання Ram 1500 на дорозі обійдеться вам більше ніж в півтора рази порівняно з Шевроле – це велика різниця та реальні гроші.

  1. Jeep Compass – $10,127 (40.7% від початкової ціни)

Хоча Jeep Compass приблизно на 2500 доларів дешевший, ніж його менший брат, Jeep Renegade,  щоб утримати його в справному стані протягом 10-річного періоду вам прийдеться витратити стільки ж грошей. Більшість компактних позашляховиків знаходяться в діапазоні 20-25 відсотків покупної ціни, тому Compass, здається, втратив орієнтацію, коли справа доходить до витрат на технічне обслуговування.

  1. BMW X1 – $17,691 (44.6% від початкової ціни)

X1 – найдорожчий автомобіль, яким можна наразі володіти, порівняно з його покупною ціною. Його утримання (відповідно до графіків технічного обслуговування BMW та непередбачених ремонтів) вам буде коштувати майже стільки, скільки ви заплатили спочатку як новий. Протягом 10-річного періоду Porsche 911 і Range Rover Sport будуть коштувати вам приблизно так само, як і X1 за технічне обслуговування та ремонт. Можливо, саме тому продажі X1 впали на 42 відсотки в порівнянні з піком 2017 року в США.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!