Зарядити електромобіль за 8 хвилин: Huawei встановить у Китаї 100 тис. зарядних станцій на 600 кВт

На китайському ринку вже зустрічаються моделі електромобілів, тягові батареї яких дозволяють заповнити заряд з 0 до 80 % за 15 хвилин або трохи більше, тому актуальність розвитку мережі швидкісних зарядних станцій зростає. Huawei до кінця поточного року збирається встановити в Китаї 100 000 зарядних станцій, що дозволяють за секунду заповнювати 1 км запасу ходу. Середньостатистичний електромобіль можна буде зарядити за 8 хвилин.

Як пояснює Nikkei Asian Review, під час заряджання в такому випадку береться середня ємність тягової батареї 80 кВт‧год і сприятливі погодні умови на кшталт досить теплої погоди, оскільки підготовка батареї до зарядки в холодний час збільшує тривалість процесу. У Китаї станом на кінець листопада перебувало понад 11 000 зарядних станцій Tesla Supercharger, але їхня гранична потужність у цій країні не перевищує 250 кВт, тому за тих же початкових умов на зарядку батареї електромобіля зазначеної ємності йде майже 20 хвилин.

Huawei свої швидкісні зарядні станції наділяє потужністю 600 кВт та рідинною системою охолодження. Компанія стверджує, що її багаторічний досвід у створенні базових станцій мереж зв’язку дозволяє розробляти зарядні станції, стійкі до будь-яких атмосферних і погодних умов.

Huawei не є єдиною компанією, що пропонує в Китаї зарядні станції порівнянної потужності. У серпні, наприклад, компанія XPeng розпочала встановлення кількох сотень зарядних станцій потужністю 480 кВт.

Важливо, що зарядні станції Huawei дозволять підключатися до них власникам електромобілів будь-яких марок, тоді як зарядні станції Tesla у Китаї дозволяють це зробити лише у 20% випадків. Втім, серед зарядних станцій, що встановлюються Huawei та її партнерами, будуть і менш потужні модифікації, розраховані максимум на 250 кВт. Поки що Huawei збирається обмежити профільну діяльність на китайському ринку, але за наявності попиту готова вийти і за межі КНР.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело asia.nikkei.com