Юрист розповів, чи потрібно обмінювати посвідчення водія при зміні прізвища

Як відомо, більшість жінок після зміни прізвища продовжують кермувати транспортним засобом із «старим» посвідченням водія. Втім, закон не дозволяє керувати транспортними засобами на підставі такого документа. Такі «права» підлягають обміну.

Як зазначається, обмін такого посвідчення є не правом його власника, а обов’язком. Відповідно до п. 25 Положення про порядок видачі посвідчень водія, затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 №340, обмін посвідчення водія проводиться у разі зміни персональних даних власника (прізвище, ім’я, по батькові, стать).

Обмін здійснюється без здачі іспитів, попереднє посвідчення вилучається. На період воєнного стану обмін здійснюється без медичної довідки. Обмін проводиться у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Вартість обміну становить 243 грн.

Для обміну посвідчення кермувальник повинен подати до сервісного центру МВС наступні документи: паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу; копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду; документи, що підтверджують зміну персональних даних особи;  «старе» посвідчення водія; квитанцію про оплату адміністративної послуги.

Нагадаємо, в Україні значно спростили отримання водійських посвідчень під час воєнного стану.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Дорожній Адвокат