Європа виступила проти гібридних автомобілів, що заряджаються

Гібридні автомобілі з можливістю зарядки тягової батареї від електромережі на певному етапі технічної еволюції здавалися розумною перехідною ланкою на шляху до тотальної електрифікації, але тепер європейська влада переглянула своє ставлення до них, що змусить деяких виробників відмовитися від даного типу транспортних засобів.

Захисники природи, як стверджує Reuters, схиляються до ідеї про те, що поєднання двигуна внутрішнього згоряння і тягової батареї з електромотором машини наносять навколишньому середовищу більшої шкоди, ніж класичні автомобілі з ДВЗ. Виробництво таких гібридів завдає екології збитків як при виготовленні двигуна на вуглеводневому паливі, так і при випуску тягових акумуляторів. Такі машини важчі, тому вони витрачають на швидкості більше палива. Європейська влада збирається прискорити перехід на «чистокровні» електромобілі, заборонивши з 2026 року виробляти гібриди або хоча б позбавити їх субсидій і пільг. Навіть виключення гібридів, що заряджаються, з категорії дружніх стосовно природи транспортних засобів істотно підірве інвестиції на даному напрямку.

До слова, оснащення автомобіля з ДВЗ тяговим акумулятором і електродвигуном обходиться в середньому у 4000 євро, тому гібриди не можуть похвалитися доступною ціною. За оцінками AutoForecast Solutions, до 2028 року автовиробники розраховують вивести на європейський ринок 86 нових моделей чисто акумуляторних електромобілів, а кількість гібридів, що заряджаються, обмежиться 28 новими моделями.

Багато автовиробників бачать в гібридах, що підключаються до мережі, хорошу ринкову перспективу, адже на розвиток мережі зарядних станцій піде набагато більше часу, ніж наказують прийняті владою окремих країн терміни повної відмови від ДВЗ. Прихильниками м’якого переходу на електротягу залишаються компанії BMW і Renault, які не стали наслідувати приклад конкурентів і оголошувати терміни повного переходу на випуск електромобілів. Представники Volvo, наприклад, не заперечують проти прискорення переходу на електротягу, але при цьому намагаються домогтися від європейської влади цільового фінансування будівництва зарядних станцій. Основна перевага гібрида з можливістю зарядки від мережі – незалежність від розетки, адже на далекі відстані такий автомобіль може пересуватися виключно за рахунок запасів вуглеводневого палива.

Деякі дослідження стверджують, що фактичне споживання палива і обсяг викидів заряджають гібридів виявляються в чотири рази вищими від схвалених для даного типу машин значень, оскільки автовласники не прагнуть їх постійно заряджати від електромережі. За підсумками минулого року кількість проданих гібридів, що заряджаються, в Європі зросла в три рази до 507 тис. машин, майже зрівнявшись з кількістю батарейних електромобілів, проданих за рік – 539 тис. шт.

Автовиробники стурбовані й тим фактом, що влада Європи готує вимоги Euro 7, що посилюють норми викидів для машин з ДВЗ. Після їх прийняття у 2025 році, як очікують автоконцерни, випускати гібриди стане вкрай невигідно, але ж повністю відмовитися від ДВЗ до цього часу не вийде.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com

Коментарі
Завантаження...