ЄС встановить нові правила для електромобілів: з 2027 року для акумуляторів буде потрібен «зелений паспорт»
Європейська комісія планує змінити правила розрахунку вуглецевого сліду батарей до 2027 року. Нова методика враховуватиме не лише кількість спожитої електроенергії, а й національний електричний мікс. Це нововведення може бути вигідним для країн, таких як Іспанія та Франція, але негативно позначиться на Німеччині.
У Німеччині близько 40% електроенергії виготовляються з викопних видів палива. Промисловість країни швидко відреагувала, закликаючи уряд втрутитися та зупинити зміни, оскільки їхній енергетичний мікс залежить від газу та вугілля. У той час, як Іспанія активно використовує відновлювані джерела, а Франція робить ставку на ядерну енергію.
Асоціація німецької автомобільної промисловості (VDA) попереджає, що зміни можуть призвести до скорочення інвестицій у будівництво заводів із виробництва батарей у Німеччині. Введення нової системи розрахунку суперечить попереднім підходам та може суттєво нашкодити існуючим виробничим потужностям.
Крім того, у 2027 році в Європі буде запроваджено «зелений паспорт» для батарей. Цей документ міститиме інформацію про екологічний вплив батарей та їх виробництво. Метою є підвищення відповідальності ланцюжка постачання та стимулювання використання перероблених матеріалів.
Наприклад, до 2031 року 16% кобальту, що використовується в батареях, має надходити з переробки. Європа прагне зайняти 25% світового ринку виробництва батарей до кінця десятиліття, попри домінування азійської промисловості.