Як захистити щітки склоочисників від обмерзання: кілька дієвих способів

Взимку автомобілісти стикаються з цілим комплексом неприємностей, одна з яких – утворення льоду на щітках склоочисників. Особливо інтенсивно обмерзання двірників відбувається у сильний снігопад, коли безпека руху залежить від ефективності їх роботи.

Експерти дали кілька порад, як звести обмерзання щіток до мінімуму. Зазвичай лід на щітках утворюється через різницю температур в центральній частині лобового скла і по його краях. Потрапляючи на скло, сніжинки тануть, потім двірники переміщують їх до краю, де вода знову перетворюється на лід. Впоратися з проблемою допоміг би обігрів лобового скла або зони спокою склоочисників, але якщо таких опцій немає, доведеться йти на хитрість.

Якщо автомобіль стоїть у пробці, а за вікном невеликий мінус – можна спрямувати обдув на лобове скло. Воно трохи прогріється і сніжинки не знову перетворюватимуться на лід. Але якщо автомобіль рухається, потік повітря буде швидко охолоджувати скло і тоді, навпаки, краще направити тепле повітря в ноги або в бік водія і переднього пасажира. Скло достатньо охолоне, щоб набігаючі з вітром сніжинки не танули, а відлітали далі. Щоправда, у такому разі існує ризик запотівання. При перших ознаках слід знизити температуру в кліматичній системі до мінімальних значень, а обдув на короткий час знову направити на лобове скло.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com