Виробництво електромобілів виявилося на 32% шкідливішим для екології, ніж машин з ДВЗ

Експерти Аргонської національної лабораторії в Чикаго провели дослідження і з’ясували, що за сукупним вуглецевим слідом автомобілі на батарейках приносять екології набагато більше шкоди, ніж моделі з традиційним двигуном внутрішнього згоряння. Але вони компенсують шкоду в процесі експлуатації і з часом, за рахунок відсутності шкідливих викидів, дійсно стають екологічнішими.

Експерти у своєму дослідженні врахували тисячі різних факторів, починаючи від типу металу, який використовують в батареях, закінчуючи кількістю алюмінію і пластика в конструкції. Головний аналітик лабораторії Джарод Корі Келлі розповів, що при виробництві електромобілів в атмосферу викидається набагато більше вуглекислого газу, якщо порівнювати з машинами, оснащеними ДВЗ. В першу чергу це пов’язано з виробництвом акумуляторів.

В якості наочної ілюстрації експерти привели порівняння електрокара Tesla Model 3 і звичайної бензинової Toyota Corolla і порахували, через скільки кілометрів пробігу електрокар з нульовим викидом CO₂ нівелює завдану навколишньому середовищу шкоду в процесі виробництва.

Так, в умовах Китаю або Польщі, де більшу частину енергії отримують самим «брудним» способом, спалюючи вугілля, електрокар стане екологічнішим від машини з ДВЗ лише через 126655 кілометрів пробігу. У Норвегії, де відмовилися від такого типу видобутку, точка рівноваги буде досягнута на дистанції в 14000 кілометрів. Для Америки, де чверть загального обсягу видобутку електроенергії припадає на спалювання вугілля, цей показник склав 21735 кілометрів.

За даними експертів, при виробництві електромобіля середнього розміру генерується 47 грамів вуглекислого газу на милю шляху (близько 1,6 кілометра). І це тільки на етапі виробництва до моменту передачі покупцеві. Для аналогічного бензинового автомобіля на милю генерується 32 грами CO₂.

Але не все так погано – згідно зі звітом Reuters, в найгіршому випадку, коли електрокар в ході експлуатації будуть заряджати тільки від вугільної мережі, він буде викидати в повітря 4,1 тонни CO₂ в рік, в той час, як показник для бензинової машини складе понад 4,6 тонни.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com

Коментарі
Завантаження...