Volkswagen звільнить понад 35 тисяч людей і перенесе виробництво Golf з Німеччини до Мексики
Концерн Volkswagen оголосив про укладання нової угоди з профспілкою IG Metall та радою робітників. План передбачає звільнення понад 35 тисяч осіб та зниження обсягів виробництва на німецьких заводах на 734 тисячі машин на рік до кінця десятиліття. У середньостроковій перспективі це дозволить автовиробнику заощадити понад 15 мільярдів євро на рік та забезпечити інвестиції у нові продукти.
Тільки на скороченні робочої сили концерн заощадить 1,5 мільярда євро на рік. Угода гарантує співробітникам фінансову стабільність до 2030 року. У поєднанні із зменшенням виробничих потужностей та витрат на розробку це забезпечить економію понад 4 мільярди євро.
На головному заводі VW у Вольфсбурзі випускатимуть споріднені електрокари Volkswagen ID.3 та Cupra Born. Там же в майбутньому налагодять виробництво повністю електричного Golf та ще однієї моделі на новій платформі SSP, при цьому збирання паливних «Гольфів» перенесуть у 2027 році до Мексики. Інженерний центр у тому самому німецькому місті реорганізують, скоротивши штат приблизно на 4 тисячі осіб.
Завод в Емдені продовжить випускати електричні седан і універсал VW ID.7, у тому числі після майбутнього рестайлінгу. Цвіккау залишиться місцем виробництва електрокросовер Audi Q4 e-tron і Q4 e-tron Sportback. Кабріолет VW T-Roc Cabrio будуть робити в Оснабрюку до середини 2027 року, після чого намагатимуться знайти інше застосування для цього майданчика. Знаменита Скляна мануфактура у Дрездені припинить випуск автомобілів уже наприкінці 2025 року. Її подальша доля також ще не визначена: Volkswagen не відкидає можливості передачі цих потужностей іншому виробнику.
Головний завод підрозділу комерційних автомобілів Volkswagen у Ганновері продовжить випускати ID. Buzz та Multivan, при цьому там також узгоджено низку заходів щодо зниження виробничих витрат. Нарешті, підрозділ Volkswagen Group Components збереже свої заводи у Касселі, Брауншвейзі, Зальцгіттері, Ганновері, Вольфсбурзі та Хемніці. Однак на цих майданчиках планують запровадити нові, гнучкіші схеми роботи, що дозволить заощадити на робочій силі приблизно 500 мільйонів євро на рік.