Volkswagen вважає, що відмовитися від ДВЗ легко, але складно забезпечити всі електромобілі акумуляторами
Фінансовий директор Volkswagen Арно Антліц (Arno Antlitz) заявив агентству Reuters, що завдання про повну відмову від випуску машин з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) є, звичайно, складним, але набагато складніше автовиробникам буде налагодити випуск тягових акумуляторів для електромобілів у достатній кількості.
Топ-менеджер німецького автогіганта порушив це питання у світлі того, що країни, що входять до ЄС, прийняли рішення заборонити з 2035 року продаж нових машин з ДВЗ. Відповідний законопроєкт було запропоновано минулого літа, і нова домовленість свідчить про те, що в найближчому майбутньому ініціатива набуде статусу європейського закону. Volkswagen заявила, що припинить продаж машин з ДВЗ до встановленого терміну, але зазначила, що деяким автовиробникам, які відстають по даному напрямку, на зразок Toyota, може бути важко досягти цієї мети.
Сьогодні автовиробники прагнуть забезпечити виробництво тягових акумуляторів у достатньому обсязі, проте серйозною проблемою може стати пошук достатньої кількості сировини. Уповільнити перехід на електромобілі може нездатність автобрендів забезпечити достатні запаси літію, нікелю, марганцю чи кобальту — будь-який дефіцит може вплинути на ціну машин і поставити під загрозу прибуток автовиробників. Гендиректор корпорації Stellantis Карлос Таварес (Carlos Tavares) нещодавно заявив, що цей аспект може вдарити по світовому автопрому вже у 2024–2025 роках.
Обговорення ініціативи щодо заборони нових авто з ДВЗ у Люксембурзі тривало 16 годин, і низка країн, включаючи Італію та Словаччину, спочатку пропонувала зробити крайнім терміном 2040 рік, проте за підсумками переговорів було ухвалено остаточне рішення припинити продаж машин з ДВЗ до 2035 року. Про винятки у підсумковому документі не повідомляється.