Водіям розповіли, як уникнути штрафу за брудні номери

Забруднені номерні знаки на автомобілі можуть стати причиною не лише зупинки автомобіля поліцією, але виписування штрафу.

Відповідно до Правил дорожнього руху України (пункт 2.9.в ПДР), водії мають кермувати  транспортними засобами, номерні знаки яких, можна розгледіти з відстані 20 метрів.

За порушення цих вимог на водія може бути накладено штраф у розмірі 1190 грн, згідно з частиною 1 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Штраф може бути накладений лише у випадку, якщо номерні знаки є нечитабельними з відстані 20 метрів. Тобто оцінка читабельності повинна здійснюватися особисто інспектором у присутності водія на відстані рівно 20 метрів.

Однак, інспектор повинен довести нечитабельність номерних знаків за допомогою фото- або відеофіксації. А саме, інспектор зобов’язаний надати докази неможливості розрізнення номерних знаків з відстані 20 метрів. Це може бути фото- або відеофіксація, де явно видно, що номерні знаки нечитабельні. Якщо докази відсутні, то відповідно і відсутні підстави для штрафу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!