Влада знову пішла на поступки «євробляхерам»: що обіцяють

Днями у Верховній Раді були зареєстровані законопроєкти, які покликані вирішити питання нерозмитнених машин в Україні. Документи пропонують особливі умови митного оформлення вживаних транспортних засобів на іноземній реєстрації, пише АвтоПортал.

Як повідомили у прес-службі ФАУ, законопроєкти №4643-д та №4644-д від 25.01.2021 – це намагання в четвертий раз змусити користувачів автомобілів на іноземній реєстрації провести їх митне оформлення і звільнити їх від сплати штрафів за порушення митних правил.

«У випадку прийняття законопроєктів пів року (а саме такий термін митного оформлення «євроблях») ввозити нові легкові автомобілі буде економічно не вигідно, – для чого сплачувати мито, акцизний податок та ПДВ, якщо можна сплатити символічну суму при ввезенні автомобіля, що був у користуванні», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такі законодавчі ініціативи можуть спричинити обурення в суспільстві, адже власники «євроблях», які повірили державі та провели митне оформлення у пільговий період (листопад 2018 – березень 2019) будуть вважати себе ошуканими через значно менші суми податків, які сплатять такі ж користувачі автомобілів на іноземній реєстрації.

«Ймовірно, тільки при запровадженні санкцій за недотримання норм чинного законодавства можна врегулювати ситуацію із вживаними європейськими авто на українських дорогах», – підсумували в прес-службі ФАУ.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!