Військовим заборонили використовувати власні авто на фронті – причина

Сьогодні вулицями України їздить велика кількість автомобілів у камуфляжі, які належать військовим і використовуються для службових завдань, при цьому частина цих авто на бляхах (європейські номери), частина машин і зовсім без номерів і лише невеликий відсоток пікапів, джипів та звичайних легкових автомобілів мають повноцінну приписку до військової частини та чорні, військові номерні знаки.

З недавніх пір від оперативного командування “Північ” надійшов наказ про заборону використовувати власні авто (на яких деякі бійці йшли воювати) та машини привезені волонтерами та благодійними організаціями для виконання службових завдань.

Така заборона пов’язана з двома основними моментами:

  • упорядкувати легкові автомобілі, що використовуються військовими;
  • виключити ситуації пригону авто під “військові цілі” та використання таких авто цивільними.

Водночас волонтери та бійці вбачають у цьому низку проблем. Якщо говорити про власні машини, які люди забирали на фронт, то їх ніхто не захоче ставити на баланс частини, адже після цього авто вже буде власністю держави, а не фізичної особи (власника).

Друга проблема полягає в тому, що навіть волонтерські автомобілі іноді неможливо поставити на облік через те, що штат частини переповнений технікою. При цьому частина техніки залишилася розбитою десь на позиціях, але за документами вважається приписаною до частини. Через складну процедуру списання, доки нове авто ставиться на облік, воно вже може зламатися або його підіб’ють і потрібно буде вже ставити на облік новий автомобіль.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело bigmir.net