Важливі поради на кожен день для здоров’я й відмінного самопочуття

Турбота про гарне самопочуття з молодості, а ще краще з дитинства — важлива інвестиція, яка в зрілому віці принесе відчутні дивіденди. Бадьорість і енергійність, відмінна працездатність і відсутність важких хронічних захворювань — обов’язкові умови для щасливої старості. Про те, які корисні звички допоможуть зберегти міцне здоров’я на довгі роки, розповімо в цьому матеріалі.

Регулярний огляд у лікаря — чому це важливо

Відсутність інформації про захворювання — не завжди свідчення того, що в людини немає проблем. Якраз навпаки. Коли нічого не болить, здається, що людина повністю здорова. Ця поширена помилка може призвести до сумних наслідків.

Багато небезпечних хвороб (гіпертонія, цукровий діабет II типу, атеросклероз, рак) довгий час розвиваються без симптомів. Виявити їх можна тільки за допомогою аналізів та інструментальних досліджень. Серйозні проблеми часто виникають і з очима — діагностика зору в Чернівцях допоможе на ранніх стадіях виявити глаукому, катаракту, які протікають безсимптомно. Молодим здоровим людям рекомендується повне обстеження раз на 2-3 роки. Чоловікам і жінкам після 50 років — щорічно.

Корисні звички на кожен день

Крім обов’язкових оглядів у лікаря важливо вести здоровий спосіб життя. Такий режим охоплює кілька правил:

  • Прокидатися без переведення будильника. В ідеалі завжди в один і той самий час, щоб організм налаштував свій біологічний годинник. Це найбезпечніший спосіб пробудження, що виключає стрес для організму.
  • Вранці пити воду натщесерце. Вона допомагає запустити травну систему й особливо кишківник.
  • Щільно снідати. Щоб отримати достатню кількість енергії для здійснення запланованих справ.
  • Перекушувати корисними продуктами. Снеки або шоколадка допоможуть вгамувати голод, але забезпечать неприємності. Як мінімум, зайві калорії. Правильний перекус — це овочі, фрукти або жменя горіхів.
  • Споживати достатню кількість води. Не менше 1,5–2 л на день.
  • Проявляти помірну фізичну активність. Щоденні прогулянки або пробіжка обов’язкові. Надмірної перевтоми краще уникати.
  • Повноцінно відпочивати вночі. Спати не менше 8 годин. Оптимальний час засинання — 22:00, але вкрай важливо не після опівночі.

Ще одна умова для гарного самопочуття — відмова від шкідливих звичок. Куріння, алкоголь, надмірне споживання кави приносять багато неприємностей, але особливо швидко зношується серцево-судинна система.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!