В якому порядку знімати клеми з акумулятора, щоб нічого не замкнути

Відключення акумулятора на автомобілі – одна зі звичних процедур. Це може знадобитися в різних випадках, наприклад, якщо ви збираєтеся провести якісь роботи з електричною системою автомобіля або плануєте перебувати у відпустці на тривалий час і не хочете, щоб акумулятор розрядився.

Навіть проста заміна акумулятора також потребує відключення клем. Це легке завдання, але потребує певних знань та запобіжних заходів. У цій статті ми розглянемо необхідні інструменти та засоби захисту для безпечного вимкнення акумулятора.

Інструменти

Для відключення клем від акумулятора вам знадобиться лише гайковий ключ, зазвичай у діапазоні від 10 до 14 залежно від автомобіля. Повністю розкручувати вузол не потрібно, лише послабте до вільного ходу. Якщо ви хочете зняти акумулятор, то може знадобитися демонтаж додаткових кріплень з іншими фіксаторами.

Засоби захисту

Перед початком робіт необхідно вжити заходів для самозахисту, тому вам знадобляться щільні гумові рукавички. Вони запобігають легким травмам, ударам і опікам у випадку контакту з акумуляторною кислотою.

Кроки для вимкнення акумулятора

Перед вимкненням акумулятора необхідно визначити його положення в автомобілі. Найчастіше акумулятор розташований під капотом, але іноді він може знаходитися в багажнику або в іншому місці, навіть під заднім пасажирським диваном. За даними ampercar.com, також необхідно визначити, яка з клем акумулятора є негативною (-) і яка позитивна (+). Бувають акумулятори із зворотною полярністю, тому потрібно вивчати інструкцію до конкретного автомобіля.

Правильний порядок вимкнення акумулятора на автомобілі, наступний:

  • Відкрутіть клему негативного (-) затискача акумулятора за допомогою інструмента.
  • Відкрутіть клему позитивного (+) затискача акумулятора за допомогою інструмента.
  • Зафіксуйте відкриті клеми так, щоб вони не торкалися один одного, щоб уникнути випадкових коротких замикань. Найкраще фіксувати їх на токонепровідних поверхнях.

Важливо пам’ятати, що клеми акумулятора необхідно відкручувати спочатку з негативного (-), а потім з позитивного (+) боку. Це головне правило у цій процедурі. Відповідно підключення клем відбувається у зворотному порядку: спочатку плюс (+), а потім мінус (-). Чому так? Коли негативна (-) клема відключена, то струму просто нікуди текти, а значить ніяких коротких замикань та пошкоджень електричних компонентів автомобіля.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!