В Україну ринув потік вживаних автомобілів: звідки і чому

В Україні з 5 квітня скасували мита на імпорт, зокрема й автомобілі. Щоб заощадити на розмитненні авто, українці почали масово ввозити машини із ЄС.

Як повідомляє mmr.net.ua із посиланням на ТСН, на українсько-польському кордоні вишикувалася величезна черга авто з європейськими номерами. Українці намагаються завести дешеві автомобілі та розмитнити їх за особливими умовами: залишилося зобов’язання сплати пенсійного та військового збору, але мито тимчасово скасували. «Завозять все, що хочеш, є бідні, багаті», – кажуть у черзі.

Як розповіла родина із Черкаської області, для того, щоб перетнути кордон, їм довелося витратити у черзі 1,5 дні. За машиною поїхала дружина, бо чоловік Анатолій за законом під час воєнного стану не може перетнути кордон. «Два місяці досвіду вона має, цього року отримала лише права. Це було дуже страшно. І вперше у неї виїзд за кордон був», – розповідає Анатолій.

Якби не нульове розмитнення, такий автомобіль за 2100 євро – кажуть, змогли б придбати всього за кілька років, відкладаючи гроші. У відділі митного оформлення кажуть, що машини ввозяться переважно бюджетні, є навіть биті. Оформлення одного автомобіля в середньому триває близько години. Зазвичай оформляються транспортні засоби у ціновому діапазоні від двох до п’яти тисяч євро.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!