В Україні знизилися оптові ціни на пальне: де і скільки коштує

За останній тиждень оптові ціни на нафтопродукти впали нижче роздрібних. Трейдери зазначають, що ринок досягнув мінімальної рівноваги, тому ціна на оптові партії пішла вниз.

Про це повідомляє Еnkorr із посиланням на дані моніторингу Консалтингової групи “А-95”.

“Зараз покупці вже починають торгуватися, вимагають більш низької ціни, хоча ще тиждень тому брали без розмов”, цитує видання одного з трейдерів.

Учасники ринку стверджують, що причина вивільнення обсягів у вільному обігу – у закінченні формування запасів аграріями та іншими промисловими споживачами. Тому лишився єдиний канал збуту – це заправні станції із ціновими обмеженнями.

За даними Консалтингової групи “А-95”, оптові ціни на бензин та дизель вперше з 24 лютого стали нижче за роздрібні, це говорить про те, що ринок поступово наповнюється.

“Поява вільних обсягів на ринку та стрімке зниження цін дозволить активізувати постачання по всій країні, де багато регіонів досі потерпає від нестачі пального”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що бензин протягом тижня втратив на 1-2 грн/л, а діапазон торгівлі склав 50-54 грн/л. Бензин міні-НПЗ пропонувалися за 48-49 грн/л у центральних областях країни та за 52 грн/л – у східних.

Найнижча ціна на дизель – у південних областях – 51-54 грн/л. У західних областях дизель коштує 51-56 грн/л, що нижче цін за 17 червня на 1-2 грн/л. Вартість вагонних партій була на рівні 68 тисяч грн/т. У північних та центральних областях ціни на дизель знизилися 3-4 грн/л за тиждень – 55-60 грн/л. Все ще дорогий дизель на сході – 58-62 грн/л, але за тиждень ціна знизилася на 3-4 грн/л.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!