В Україні змінили правила навчання в автошколах: як отримати права водія

Підготовка водіїв в автошколах проходитиме за новим алгоритмом. До практичних занять із водіння можна буде приступити тільки після успішної здачі теорії.

Із неділі в Україні кардинально змінюється процедура підготовки майбутніх водіїв у автошколах. Відповідну постанову Кабмін ухвалив ще в травні, проте набирає чинності вона з 24 липня. Про нові правила розповіли на сайті Головного сервісного центру МВС.

Нові правила змінюють алгоритм підготовки водіїв. Тепер розпочати уроки водіння учні зможуть лише після того, як складуть теоретичні іспити з ПДР. Крім того, теорію та водіння тепер можна вивчати в різних автошколах.

У Головному сервісцентрі МВС підготували покрокову інструкцію, яка пояснює, як отримати посвідчення водія у 2022 році. Для цього потрібно зробити п’ять кроків.

Як отримати права водія в Україні

  1. Вивчити теорію в автошколі й отримати відповідне свідоцтво, яке діє 1 рік. Внутрішні тести на права тепер складати не треба.
  2. Скласти теоретичний іспит на права в сервісному центрі МВС — це дасть можливість розпочати навчання водіння.
  3. Вибрати автошколу для практичних занять і пройти там навчання.
  4. Скласти іспит із водіння в автошколі й отримати свідоцтво (воно діє 2 роки)
  5. Скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС і отримати водійські права.

Нові права водія в Україні — особливості й переваги

Важливий момент: учні, які успішно склали іспит, отримуватимуть нові права водія європейського зразка — їх видають із 14 червня. Замість піктограм і особливих позначок там з’явилися спеціальні коди, як у ЄС. Також є можливість поміняти старе посвідчення на права водія нового зразка.

Крім того, оскільки наша країна підписала так званий “Транспортний безвіз” із Євросоюзом, то оформлювати додаткові міжнародні права водія при поїздках у ЄС тепер не потрібно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!