В Україні планують внести зміни в правилах та штрафах для власників авто з ГБО

Верховна Рада намірена внести зміни до правил та штрафів, що стосуються власників автомобілів з встановленим газовим обладнанням (ГБО).

Ця ініціатива стала причиною ажіотажу серед власників транспортних засобів, які використовують зріджений автомобільний газ та інші альтернативні види палива.

Як повідомляє «АвтоГІД», згідно з запропонованим законопроєктом, розмір штрафів за порушення, пов’язані з обладнанням транспортних засобів ГБО, буде знижено. За перше порушення власникам авто з ГБО загрожує штраф у розмірі 170 гривень, а за наступні порушення протягом року – 340 гривень.

Проте, для того, щоб законопроєкт став законом, йому необхідно буде пройти два читання в парламенті та отримати необхідну кількість голосів для підписання Президентом. Зараз розмір штрафу за порушення, пов’язане із газобалонним обладнанням, становить 340 гривень. Крім штрафів, винуватці можуть також стикнутися з додатковими санкціями, як-то вилучення посвідчення водія на 3-6 місяців або адміністративний арешт на 5-10 діб.

Метою українського уряду є забезпечити баланс між дотриманням правил безпеки та поступовим переходом до використання екологічно чистих видів палива. Пропонуючи м’якіші та лояльніші покарання, пов’язані з використанням газових транспортних засобів, уряд сподівається залучити більше людей до використання екологічно чистих автомобільних технологій.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!