В Україні тимчасово скасували один із штрафів для водіїв

В Україні запрацювали «літні» Правила дорожнього руху. Тепер правоохоронці не каратимуть за вимкнені ходові вогні та ближнє світло за межами міст та сіл. Ця норма перестала діяти з 1 травня.

Як відомо, згідно пункту 9,8 ПДР України – необхідно постійно вмикати ближнє світло поза населеними пунктами в період з 1 жовтня по 1 травня. Це необхідно робити для поліпшення видимості учасників дорожнього руху в умовах короткого світлового дня.

Від початку травня водії можуть не боятися штрафу в розмірі 425-510 грн у разі їзди з вимкненим ближнім світлом за межами міст та сіл.

На думку автоюристів, штраф за їзду без світла вдень – незаконний. Правозахисники кажуть, що відповідальність за це порушення настає згідно статті 125 Кодексу про адміністративні правопорушення, як за «інші порушення правил дорожнього руху» і тягне за собою лише попередження.

Нагадаємо, у період воєнного часу українцям спростили процес отримання посвідчення водія. Відновити або отримати права можна без медичної довідки. Щоб відновити документи, необхідно звернутися до найближчого сервісного центру, надавши лише паспорт або ІПН.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!