В Україні патрульні користуються новою схемою для штрафування автомобілістів

На Харківщині до патрульних поліцейських підійшов незнайомий чоловік і повідомив, що водій автомобіля Lada Niva перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Після цього правоохоронці оштрафували автомобіліста на 17 000 грн, хоча він не був п’яним, пише today.ua.

Як йдеться у рішенні Харківського апеляційного суду у справі №638/17735/23, це сталося у листопаді 2023 року у місті Ізюм. У матеріалах справи не вказано анкетних даних заявника або місця реєстрації, а у відео з бодікамер патрульних поліцейських не зафіксовано чоловіка, який повідомив про правопорушення.

Мало того, згідно з даними відеозаписів бодікамер, після зупинки позашляховика поліцейські не мотивували причину зупинення отриманням інформації від невідомого чоловіка про те, що водій п’яний.

Правоохоронці зупинили Niva, щоб перевірити отриману інформацію. У рапорті поліцейські вказали, що водій мав явні ознаки алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, почервоніння очей), а також що він відмовився від огляду на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі. Тому стосовно нього склали адміністративний протокол за ч.1 ст.130 КУпАП. Штраф – 17 000 гривень плюс позбавлення посвідчення водія на 1 рік.

Автомобіліст із таким рішенням суду першої інстанції не погодився та подав апеляційну скаргу. Харківський апеляційний суд задовольнив її у повному обсязі. Рішення суду першої інстанції скасували.

Своє рішення апеляційний суд мотивував кількома причинами. Наприклад, виявилося, що водій відмовився пройти огляд на рівень алкоголю у крові на місці зупинки, але зробив це у лікарні міста Ізюм. Поліцейські дали йому відповідне направлення. Виявилося, що в крові водія не було алкоголю.

Також апеляційний суд звернув увагу на те, що в матеріалах справи немає доказів того, що патрульні поліцейські мали підстави для зупинки автомобіля.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!