В Україні очікується гострий дефіцит газу для авто

Експерти паливного ринку прогнозують, що через новий технічний регламент на зріджені гази наступного місяця в Україні очікується гострий дефіцит газу. Як повідомляє “Консалтингова група А-95”, це може призвести до суттєвого підвищення цін на паливо.

Зазначається, що новий технічний регламент вступає в дію 4 лютого 2021 року, але Україна поки що не готова до таких змін. Цілком можливий сценарій зупинки постачання “блакитного” палива на заправні станції.

Прогнозовані труднощі з постачання обумовлені новими правилами, згідно з якими усі партії газу повинні мати документи, які підтверджують відповідність вимогам нового технічного регламенту. При цьому зазначається, що відповідати за перевірку будуть спеціальні органи, які ще не створені.

Все це може призвести до того, що постачання газу буде порушено, бо паливо, яке буде ввозитися з 4 лютого 2021 не буде допущено на український ринок. Є думка, що це робиться спеціально, щоб скоротити залежність Україні від російського газу.

Крім того, повідомляється, що газ може бути затриманий для взяття спеціальних проб на перевірку. Для кожної партії газу буде проводитися паспортизація в акредитованій української лабораторії, яких на даних час в країні бракує.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело mashyna.com.ua