В Україні буде 1-1,5 млн “зайвих” автомобілів, – економіст

Україні до кінця 2022 року може накопичитися “надлишок” автомобілів для особистого користування. Власники продаватимуть машини через витрати на їх утримання. Йдеться про 1-1,5 млн транспортних засобів, які поповнять вторинний ринок, що призведе до зниження цін на вживані авто.

Такий прогноз озвучив старший економіст Центру економічної стратегії (CES) Юрій Гайдай. “У нас в країні вже до зими буде “зайвих” 1-1,5 млн авто, які власники будуть готові продати хоч за якісь гроші”, – вважає експерт.

Причиною він називає зниження реальних прибутків громадян. У такому разі, на думку економіста, близько 10% автовласників втратять можливість чи необхідність обслуговувати та заправляти машини. Це 1 млн автомобілів з 10 млн, що знаходяться в Україні.

Також вторинний ринок поповниться автомобілями, власники яких виїхали за кордон. Тоді як знищеними внаслідок війни вважаються близько 2% машин.

“Вважаю, що на тлі цього… стимулювати подальше ввезення авто (крім тих, яких потребує армія) на рівні державної політики, було б нерозумно”, – резюмував Гайдай, маючи на увазі скасування безкоштовної розмитнення “євроблях”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!