В Україні арештували активи однієї з найбільших мереж АЗС
Суд наклав арешт на 308 найменувань, які колись належали мережі АЗС “Амік” російського “Лукойлу”. Звинувачення стосуються Російської Федерації та ухилення від сплати податків.
За ініціативи Служби економічної безпеки України накладено арешт на автозаправні станції, складські приміщення, ділянки та права компаній, на яких загалом розміщено 308 об’єктів нерухомості, що належать одній з найбільших мереж АЗС в Україні. Загальна сума корпоративних прав перевищує 50 млн грн.
Співробітники БЕБ вважають наявність зв’язку між бенефіціарами та посадовими особами двох компаній, що займаються продажем паливно-мастильних матеріалів, фактичними власниками яких можуть бути громадяни Росії.
У ході розслідування встановлено, що у період з 2015 по 2022 роки посадові особи підприємства штучно завищували витрати підприємства, отримуючи кредити у відповідних установах. Відсотки за кредит також включені в комісію. Обидва підприємства оголосили про збиткову діяльність. Перерахування премій, що входять до вартості імпортних паливно-мастильних матеріалів, іноземним компаніям у разі збиткової діяльності в Україні.
Загальна сума ухилення від сплати податків двома компаніями перевищила 270 мільйонів гривень.
Також БЕБ встановив, що протягом 2016-2021 років зазначені підприємства, які працюють в Україні, виплачували дивіденди компаніям-нерезидентам, кінцевими бенефіціарними власниками яких були російські компанії.
В результаті такої діяльності було легалізовано суми, що перевищують 1 мільярд гривень.
За результатами обшуків детективи БЕБ вилучили договори, контракти, кредитні договори, видаткові накладні, акти приймання передачі ТМЦ, вантажно-митні декларації, виписки по рахунках, інвойси, документи про виплату дивідендів на користь нерезидентів, первинні бухгалтерські документи.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 ККУ) та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 ККУ), здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора у взаємодії з Державною податковою службою України.