В США створили акумулятор для автомобіля, що заряджається за 10 хвилин

При цьому заряду вистачає на 400 км шляху. Нова батарея менша, легша і безпечніша, стверджують автори розробки.

Американські фахівці розробили новий акумулятор для електромобіля, який заряджається всього за 10 хвилин і при цьому забезпечує запас ходу до 400 км. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Energy.

В електромобілях використовуються літій-залізо-фосфатні акумулятори. Цей елемент безпечний, може швидко нагріватися і охолоджуватися, тому спокійно витримує надшвидкі зарядки, забезпечуючи довгий термін служби батареї. Вчені з Пенсильванського університету стверджують, що їх розробка прослужить більше ніж 3,2 млн км шляху і може стати доступним масовим рішенням, якщо буде комерціалізувати. За словами дослідників, нова батарея може виробляти велику кількість енергії при нагріванні. Електромобіль з цією батареєю зможе розганятися до «сотні» всього за три секунди, як Porsche.

«Ми розробили розумну батарею для масових електромобілів, вартість яких не поступається автомобілям з двигунами внутрішнього згоряння. Нехай кожен зможе дозволити собі електромобіль», – сказав провідний автор розробки Чао-Ян Ван (Chao-Yang Wang).

Оскільки літій є високореактивним елементом, він накопичує велику кількість енергії. В літій-іонних батареях використовується рідкий електроліт — легкозаймиста рідина на основі вуглецю. Така його особливість іноді призводить до спалахів акумуляторів при механічному пошкодженні або перегріві. Альтернативою служать більш безпечні літій-залізо-фосфатні батареї (LFP). Нова розробка американських вчених також відноситься до цього типу і описується як LFP-акумулятор з термічною модуляцією. Він використовує метод самонагріву, раніше розроблений в лабораторії Центру електрохімічних двигунів штату Пенсильванія.

У новій батареї використовується тонка нікелева фольга, один кінець якої прикріплений до негативної клеми, а інший виходить за межі осередку, утворюючи третю клему. Електрони швидко нагрівають нікелеву фольгу і внутрішню частину батареї. Коли температура акумулятора досягає 60 градусів за Цельсієм, перемикач розмикається, і акумулятор готовий до швидкої зарядки або розрядки. Команда Вана використовувала недорогі матеріали для катода і анода батареї, а також безпечний низьковольтний електроліт. У підсумку акумулятор зменшив вагу, обсяг і вартість і цілком підходить для масового споживчого ринку.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело nature.com