В мережі показали унікальний пожежний «Запорожець» ЗАЗ-968

З «Запорожця» робили величезну кількість проектів: від звичайних «колгоспних» представників «стрітрейсінгу» 2000-х років до величезних позашляховиків, які здатні проїхати навіть по безнадійним ділянкам бездоріжжя. Все це з ним «творили», тому що це дешева машина, яку банально не шкода, але автомобіль для пожежної охорони – це щось нове.

Конструкторське бюро Смирнова робило вкрай цікаві проекти, деякі машини навіть брали на службу різні структури – і ЗАЗ-968МП для пожежної охорони теж їх рук справа. Що ж зробили з легендарною «малолітражкою»? Під капотом у цього «пожежного» встановлювався стандартний 1,2-літровий агрегат потужністю 40 кінських сил.

Але двигун – єдине, що тут залишилося стандартного, все інше допрацьовувалося конструкторським бюро, а саме: було посилено жорсткість кузова, салон ж відтворили з оригінальних запчастин. Всю машину розібрали і пофарбували в яскраво-червоний колір, яким фарбували автомобілі пожежної охорони, також були встановлені проблискові маяки – словом, все, як у справжніх пожежних автомобілів.

Щоб збільшити прохідність «Запорожця», була змінена підвіска, що дозволило зробити кліренс помітно більше. Також замість стандартних коліс були встановлені всюдихідні ІВ-167 від «ЛуАЗ», а все це разом дозволило перетворити «Запорожець» в непоганій маленький позашляховик. Звичайно, пожежний ЗАЗ-968МП не зможе замінити вантажівки, але може їм допомогти в нелегкій справі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!