В мережі показали фотографії секретної “Таврії”

Згідно з офіційною інформацією від Запорізького автозаводу, серійний випуск легкової моделі ЗАЗ-1102 “Таврія” почався вже в кінці 80-х років минулого століття. Цікаво, що перші секретні прототипи автомобіля були представлені вищому керівництву країни набагато раніше.

Так, в Мережі спливли унікальні кадри раритетної моделі ЗАЗ-1102 “Таврія” 1981 року випуску. На сторінці “Українські автомобілі” в соціальній мережі фейсбук з’явилася стара секретна фотографія українського прототипу, який дуже схожий на ВАЗ-2108 і ВАЗ-2109, які в народі прозвали “зубило” за характерний дизайн.

Примітно, що вже в 1982 році даний концепт успішне пройшов державне тестування і був рекомендований для серійного виробництва.

Підготовка до масового виробництва цієї “Таврії” тривала досить тривалий час. Перші екземпляри зійшли з конвеєра через 6 років. Від колишньої “чіткої” зовнішності мало що залишилося.

Швидше за все це було зроблено, щоб преміальний характер мали моделі ВАЗ-2108 і ВАЗ-2109. Перші серійні екземпляри зійшли з конвеєра 18 листопада 1987 року. У той час “Таврія” позиціонувалася як виключно бюджетний автомобіль, тому дизайн вирішили максимально спростити.

У 1989 році Мінавтопромом СРСР випустив оригінальний рекламний ролик для західного ринку, в якому водій заправляє “Таврію” зі своєї запальнички. Пропонуємо його подивитися та трохи поностальгувати:

Нагадаємо, що з 1994 року вже почалося виробництво ЗАЗ-1105 “Дана” — версії “Таврії” з кузовом універсал. Тоді ж була презентована й модель ЗАЗ-1103 “Славута”, але її серійний випуск налагодили тільки у 1999 році. Модифікація “Таврія Нова” була створена спільно з Daewoo та й стала останньою на даний час в лінійці.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело mashyna.com.ua