В автосалоні розповіли, чому рідні акумулятори служать довше за куплені в магазині

Автомобілісти часто помічають, що акумуляторні батареї, куплені самостійно в звичайному автомагазині, втрачають ємність швидше, ніж ті, що встановлює виробник під час складання автомобіля. Власник мережі автосалонів розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чому так відбувається.

Цікавий факт: власники бюджетних авто інколи перебувають у вигіднішому становищі, ніж власники дорогих моделей. Причина криється в кількості енергоємних систем – преміальні автомобілі оснащені більшою кількістю електронних пристроїв, що прискорює розряд і старіння акумулятора. Однак закономірність залишається незмінною: штатні свинцево-кислотні батареї справно працюють 5-6 років, тоді як їх магазинні аналоги нерідко виходять з ладу вже через 2-3 роки експлуатації.

Справа в тому, що компанії-виробники автомобілів укладають контракти з постачальниками акумуляторів на основі суворих технічних регламентів. Будь-яке відхилення від встановлених стандартів може призвести до розірвання співпраці, оскільки автозаводи не допускають використання неякісних комплектуючих.

Перш ніж акумулятори потрапляють на конвеєрну лінію, вони проходять багаторівневі лабораторні випробування в дослідницьких центрах автомобільних брендів. Лише після того, як виробник АКБ підтвердить відповідність батареї всім параметрам надійності та довговічності, її допускають до встановлення в серійні автомобілі.

На відміну від автовиробників, магазини та оптові постачальники часто дотримуються менш жорстких перевірочних процедур. Крім того, умови транспортування та зберігання мають критичний вплив на термін служби акумуляторів – якщо логістичні норми порушені, батарея може швидше втрачати ємність і виходити з ладу.

Термін служби автомобілів давно стандартизований: у Європі він зазвичай становить від 5 до 8 років. Виробники автокомпонентів орієнтуються саме на цей період, закладаючи в деталі ресурс, що відповідає життєвому циклу машини. Розробка акумуляторів, здатних бездоганно функціонувати десятиліттями, економічно невигідна – собівартість таких батарей була б надто високою, що зробило б їх малодоступними для покупців.

Тим, хто шукає акумулятор із подовженим терміном експлуатації, варто звернути увагу на батареї, створені за технологією EFB та AGM. АКБ EFB в середньому служать 4-5 років, а моделі AGM здатні пропрацювати 6-8 років, забезпечуючи більш стабільну віддачу енергії. Проте за підвищену надійність доведеться заплатити – акумулятори AGM значно дорожчі за стандартні аналоги.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!