Україну чекає наплив дешевих дизельних авто з Європи: в чому причина

Європейський ринок готується до масштабних змін, які вже найближчим часом вплинуть на Україну. Нові ініціативи ЄС передбачають посилення контролю за дизельними автомобілями віком понад 10 років, особливо тими, які експлуатуються без фільтра твердих часток (DPF).
Починаючи з 2025 року, країни Євросоюзу зобов’яжуть проводити жорсткіші перевірки старих авто. Транспорт без DPF або зі знятими фільтрами не зможе пройти техогляд (ITV) і буде змушений або отримати дорогий ремонт (до €3000 ≈ 125 000 грн), або опинитися на шляху до утилізації.
Очікується, що десятки тисяч старих дизельних автомобілів опиняться поза законом у Європі. Багато власників замість витрат на відновлення вирішать продати свої автомобілі — і саме тут відкривається вікно можливостей для українського ринку.
Українські імпортери вже готуються до напливу вживаних дизельних машин за зниженими цінами. Особливо активно купуватимуть транспорт зі спрощеним технічним контролем, адже в Україні наразі немає такої жорсткої перевірки ефективності фільтрів DPF, як планують запровадити в ЄС.
Німецькі автоексперти вже назвали нові заходи “непропорційними та фінансово обтяжливими”, особливо для власників старих авто, які знаходяться у хорошому технічному стані. У Європі розуміють, що не старі машини є головною причиною аварійності, однак політика поступового витіснення дизельних авто триває.
“Дизельні автомобілі без DPF приречені. Їхнім єдиним шансом на виживання залишається продаж на ринки, де контроль менш суворий,” — зазначають у виданні Motor.es.
У разі масового імпорту старих дизельних авто до України ціни на вторинному ринку можуть знизитися. Найбільший інтерес викликають компактні кросовери, універсали та седани із середнім пробігом, які ще мають добрий ресурс експлуатації.
Однак експерти попереджають: майбутні зміни екологічного законодавства в Україні також можуть ускладнити використання авто без відповідних систем очищення вихлопу.