Українцям загрожує зимова дизельна проблема – експерти

В Україні взимку виникнуть проблеми з постачанням морозостійкого дизельного палива. Такий прогноз зробив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін.

За його словами, цієї зими в Україні не буде морозостійкого дизельного палива, тому що його немає в Європі. Тому українським водіям доведеться використовувати звичайне пальне.

Експерти вважають, що з першими заморозками «все зупиняється». Тим не менш, українським водіям потрібно бути готовими до морозів.

Також Леушкін попередив, що паливо в нашій країні скоро подорожчає. Це навіть не пов’язано із запровадженням акцизу на пальне, яке відбулося 1 жовтня 2022 року. За його словами, ціни на пальне зростатимуть у зв’язку з подорожчанням нафти та нафтопродуктів на світовому ринку. Через деякий час це торкнеться і України.

Слід зазначити, що у Європі з 3 на 4 жовтня дизельне паливо в опті подорожчало на 7% – до 1089 доларів за тонну. У свою чергу бензин в опті на Старому Континенті подорожчав на 4% – до 952 доларів за тонну. В Україні це подорожчання поки не позначилося, оскільки трейдери зробили раніше великі запаси, і спостерігається невеликий попит.

Леушкін вважає, що у жовтні паливо на українських АЗС подорожчає приблизно на 2 гривні за літр. Це буде паливо із нових партій.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!