Українці почали купувати більше авто із США

Експерти Інституту досліджень авторинку з’ясували, звідки та за скільки привозили вживані авто із-за кордону у грудні 2023 року.

Як стало відомо, в останній місяць 2023 року митне оформлення пройшли 23,6 тисячі вживаних легковиків з пробігом. Найбільше прибуло з країн Європейського Союзу — 12,4 тис., або 52,6%. З країн Америки на митне оформлення було подано 8,4 тис. автівок, що складає 35,7% — понад третину від усіх новоприбулих. У значно менших кількостях прибували легковики з пробігом з Норвегії (899 шт., 3,8%), Південної Кореї, (569 шт., 3%) та Швейцарії, (484 шт., 2%). Сумарна частка (округлено) з інших напрямків склала близько 3%.

Експерти зазначають, що частка авто зі США поступово зменшувалась, сягнувши мінімуму у листопаді (30,4%). Зараз же вона зросла до 35,7%, хоч це ще не максимальне значення для минулого року, яке було зафіксоване у серпні — 36,6%.

«На відміну від європейського напрямку, де можна сказати, що закупівлі автомобілів відбуваються майже у реальному часі, авто зі США долають доволі довгий та тривалий шлях, поки потраплять в Україну — часом до кількох місяців», – кажуть експерти.

Усі автівки, які прибували до нашої країни минулого місяця, а це 8287 авто, були викуплені на тамтешніх аукціонах ще до початку блокування польсько-українського кордону, і їх так чи інакше все ж мусили ввезти.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!