Українські фахівці винайшли інноваційну систему знезараження повітря в салоні авто
Фахівці луцького “Автоскладального заводу №1” отримали патент на інноваційну систему знезараження повітря в салоні автомобільного транспорту. Унікальну систему вже почали активно використовувати. Так, кілька днів тому, для комунального підприємства “Луцьке підприємство електротранспорту” було передано 4 моделі тролейбусів “Богдан Т70117”, які оснащені цією інноваційною системою.
В розробленій системі знезараження передбачана установка бактерицидних опромінювачів двох типів. У тролейбуса переданих до Луцька встановлено по два бактерицидних опромінювачів й рециркулятор.
Зазначається, що бактерицидний опромінювач-рециркулятор – це прилад закритого типу, що використовується в процесі експлуатації транспортного засобу. Цікаво, що наявність або відсутність пасажирів не впливає на його роботу. Прилад є безпечним та не вимагає додаткового провітрювання салону.
Другий пристрій розроблений луцькими фахівцями – це бактерицидний опромінювач, який теж є приладом закритого типу. Він призначений для кварцування салону прямими променями ультрафіолету. Використовувати його можна тільки в умовах відсутності пасажирів, а також вимагає часу на провітрювання після процедури.
Як зазначають автори розробки, тролейбуси оснащені системою знезараження повітря допоможуть в боротьбі з коронавірусом COVID-19 та іншими захворюваннями.