Українська армія відмовляється від позашляховиків UAZ

Міністерство оборони України вирішило відмовитися від радянських позашляховиків UAZ, бо ці армійські машини вже морально та фізично застаріли. Як зазначають в пресслужбі воєнного відомства, найближчим часом легковики часів СРСР будуть списані. Автопарк Збройних Сил України оновлять новими сучасними позашляховиками.

Які само автівки замінять UAZ, поки що невідомо. Глава Міноборони Андрій Таран заявив, що нові автівки для армії будуть обрані в результаті державних випробувань, відповідно для озброєння підрозділів ЗСУ.

За словами міністра оборони, багато армійських автомобілів, які зараз використовуються українськими військовими, вже давно застаріли. Зокрема, мова йде про UAZ різних модифікацій. Проблема ще й полягає у тому, що їх модернізацією, випуском нових моделей та компонентів займаються російські підприємства.

Частково через це й було прийнято рішення щодо того, щоб поступово вивести позашляховики UAZ з експлуатації. За словами міністра, новий позашляховик буде відповідати тактико-технічними характеристиками сучасних зразків армій НАТО, що наблизить Україну до стандартів Альянсу.

Зазначається, що будуть досліджені різні зразки нових позашляховиків в ході державних випробувань та й в результаті перевагу віддадуть самому надійному, потужному й економічному автомобілю. Також міністр наголосив у своїй заяві на тому, що нові позашляховики повинні будуть забезпечити виконання завдань незалежно від місцевості та кліматичних зон.

В першу чергу новий позашляховик зможуть випробувати підрозділи та військові частини Сухопутних військ української армії, які служать зараз в районі проведення Операції Об’єднаних Сил на Донбасі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело mil.gov.ua