Україні загрожує серйозний дефіцит автогазу

Уже в лютому на українському ринку може виникнути дефіцит газу для авто. Про це попереджає «Консалтингова група А-95». Причому, проблема – в законодавстві.

Справа в тому, що з 4 лютого вступає в силу новий Технічний регламент на зріджені гази. Однак держава до нього не готове, адже на даний момент відсутні необхідні органи сертифікації, і це може паралізувати ринок.

Закон говорить, що перед допуском в продаж кожної окремої партії газу необхідний документ про її відповідність вимогам техрегламенту. Перевірку повинні проводити спеціальні органи оцінки відповідності, акредитовані Національним агентством з акредитації України (НААУ).

Однак до сих пір такі органи відсутні через затягування термінів розгляду документів в НААУ. Тобто, після 4 лютого всі партії зрідженого газу, що надходять на ринок, можуть бути заблоковані.

Також в «Консалтинговій групі А-95» повідомляють про проблеми в самих нормах техрегламенту. Так, потрібно паспортизація кожної партії газу в акредитованій української лабораторії. А таких установ в країні дуже мало.

Крім того, органи нагляду мають право затримувати партії автогазу для взяття проб, а це загрожує корупцією. Тому експерти рекомендують перенести вступ в силу нового Технічного регламенту на більш пізній термін.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!