У 2023 році в Україні зафіксували понад 6 млн порушень ПДР

У 2023 році українські водії більше 6 млн разів порушили ПДР. Про це повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

За його словами, минулого року правоохоронці склали 3 487 723 адміністративні протоколи за порушення правил дорожнього руху, які зафіксовані не в автоматичному режимі. Також було винесено 2 562 388 постанов за порушення правил дорожнього руху, зареєстровані камерами автоматичної фіксації (ці системи фіксують лише порушення швидкісного режиму).

Основними причинами таких ДТП стали:

  • перевищення безпечної та встановленої швидкості руху;
  • порушення правил маневрування;
  • порушення правил проїзду перехресть;
  • порушення правил проїзду пішохідних переходів;
  • недотримання дистанції;
  • керування у стані спʼяніння.

Білошицький зазначив, що поліція продовжує вживати заходів для зниження кількості ДТП. Так, у 2022-2023 роках відновили роботу 265 камер автоматичної фіксації порушень ПДР. І кількість цих систем планують збільшити (з 1 березня 2024 року на українських дорогах з’явиться 50 нових камер автофіксації порушень правил дорожнього руху).

Також він підкреслив, що на дорогах стало більше поліцейських автопатрулів, які фіксують порушення Правил дорожнього руху. Крім того, поліція щоденно проводить інформаційні кампанії, спрямовані на виховання правомірної поведінки на дорозі.

Нагадаємо, за даними Патрульної поліції, в Україні в 2023 році сталося 23 462 ДТП, що майже на 267% більше, ніж у 2022 році.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!