Турки розробили безпілотний автобус Otokar

Роботу над безпілотними автівками та транспортом загального призначення зараз ведуть чимало провідних виробників. Турецький автовиробник Otokar нещодавно оголосив про те, що успішно закінчив вже другий етап випробувань автобуса. На тестуванні було перевірено програмне забезпечення та ходові якості моделі Otokar. Як зазначають фахівці, автобус вже може виконувати безпосередньо безпілотне керування. Загалом всього буде проведено 4 етапи тестування.

Треба зазначити, що розроблено безпілотний автобус Otokar у співпраці зі стамбульським університетом Okan. Упродовж трьох років велась клопітлива робота, яка дала результат.

Автономний автобус Otokar досяг рівня, коли він забезпечує надточне керування на низьких швидкостях, а також в складних дорожніх умовах — на відстанях до 30 кілометрів. Модель побудована на вузлах і компонентах ринкової низькопідлогової моделі класу Kent C.

Зауважимо, що турецька компанія Otokar є виробником перших у Туреччині електричних автобусів, які сьогодні вже успішно експортуються по всьому світу. Упродовж останніх 10 років компанія виділяє до 8% свого обороту на дослідження і перспективні розробки, що й дало свої плоди.

“Наш автономний автобус забезпечить інфраструктуру для автономних міських транспортних засобів, які Otokar розробить у рамках програми Європейського Союзу, метою якої є досягнення нульової аварійності на дорогах до 2050 року”, — зазначив голова компанії Otokar Сердар Гергюч.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело dailysabah.com