Турки протестували безпілотний електробус Atak Electric

Президент Реджеп Ердоган особисто протестував перший турецький електричний безпілотний автобус Karsan Autonomous Atak Electric. Сучасний транспортний засіб є першим автобусом середнього класу з автономним управлінням четвертого рівня не тільки в Європі, але й в США.

Відомо, що високотехнологічна “електричка” розроблена компанією Autonomous Atak Electric (анонс проєкту було вперше представлено у квітні 2020 року) в співпраці з каліфорнійською компанією ADASTEC, яка спеціалізується на програмному забезпеченні для безпілотного водіння. В основу електробуса лягла серійна 8-метрова модель Karsan Atak Electric. Відомо, що тестування автономного автобуса продовжаться до кінця цього року.

“Наша компанія має значний досвід роботи з електромобілями. Ми вже багато років експортуємо в Європу, США та інші частини земної кулі повністю електричні автобуси Jest Electric і Atak Electric. І сумарно вони наїздили вже близько вже 1 млн км в 30 різних містах”, – сказав Окан Баш, генеральний директор турецької компанії Karsan.

Зараз турки розглядають можливість розширити лінійку електробусів з автономними системами водіння. У той час як існують пілотні проєкти в області безпілотного транспорту для невеликих мікроавтобусів (довжиною до 5 м), в Америці та Європі поки немає самоврядних автобусів для міських регулярних маршрутів. Для Туреччини запуск Karsan Autonomous Atak Electric – це справжній прорив, інноваційна 8-метрова новинка буде постачатися на американський та європейський ринки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело sustainable-bus.com