Toyota створила автоматичну коробку передач, здатну передбачити дії водія

У 2023 році автовиробники з нетерпінням чекають новин про новий електродвигун або акумуляторну батарею, які будуть використовуватися в електромобілях наступного покоління. Toyota також має намір електрифікувати свою лінійку згори донизу, але вважає, що з переходом не слід поспішати. Тим часом компанія працює над новим обладнанням, призначеним для автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Це ознака того, що японський бренд вважає, що старий ДВЗ ще є актуальним.

Після того, як голова правління Toyota Акіо Тойода назвав майбутню пряму автоматичну коробку передач такою, що міняє правила гри, японський автогонщик Хіроакі Ісіура також похвалив DAT. Він протестував GR Yaris з новою коробкою передач і впевнений, що вона швидша за механічну коробку передач, настільки, що виключає втрату часу, переключаючи передачі на трасі.

“Він фіксується з моменту початку руху, лінійно реагуючи на натискання педалі газу і дозволяючи вам скоротити час на колах без будь-яких втрат. DAT визначає, коли ви повністю гальмуйте, і перемикає передачу на знижену, щоб підготуватися до наступного прискорення. Він передбачає майбутні дії, як ми зазвичай робимо під час водіння”, – додав Хіроакі Ісіура.

Toyota заявляє, що працює над цією новою коробкою передач із другої половини 2020 року. Хоча поки вона тестувалася тільки в автоспорті, у звітах з Японії говориться, що GR Yaris отримає восьмиступеневу автоматичну коробку передач із гідротрансформатором у 2024 році. Зараз офіційно вважається, що DAT розробляється, щоб спонукати більше людей зайнятися автоспортом, спрощуючи участь у перегонах після зникнення педалі зчеплення.

Хіроакі Ісіура каже, що звичайна автоматична коробка передач “здається слизькою” і дає “мало відчуття прямого зв’язку”, тоді як DAT імітує поведінку водія, який самостійно перемикає передачі. Команда інженерів прийшла до ідеї більш швидкої автоматичної коробки після того, як Акіо Тойода сказав, що хоче «поширити радість від водіння», тому що не так багато людей вміють керувати механічною коробкою передач.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело motor1.com