Toyota представила водневий спортпрототип для «Ле-Мана»

Компанія Toyota представила водневий спортпрототип GR H2 Racing Concept. Оснащений двигуном на водні та гібридною системою, він виступатиме у чемпіонаті WEC починаючи з 2026 року. Подробиць поки що немає. Можна припустити, що машина використовує технологію, яку Toyota обкатує у японському чемпіонаті ENEOS Super Taikyu Series. Там марку представляє хетчбек Corolla, “турботрійка” якого працює на рідкому водні.

Напередодні столітнього ювілею “Ле-Мана” на кільці Сарті відбулася презентація спортпрототипу Toyota GR H2 Racing Concept. Водневі гіперкари будуть ганятися у WEC з 2026 року, так що поки це лише прев’ю, причому без подробиць про склад силової установки та її потужність. Втім, Toyota каже, що концепт оснащений ДВЗ та гібридною системою. Ймовірно, двигун тут працює на рідкому водні, як у «Королли», що бере участь у японському чемпіонаті ENEOS Super Taikyu Series.

Компанія використовує замість газоподібного палива рідке з цього року. Експериментальний агрегат вже встиг зробити сюрприз, коли загорівся під час тестових заїздів на Fuji International Speedway. Причиною стало ослаблення однієї з сполук паливопроводу, що викликало витік та займання. До другого етапу ENEOS Super Taikyu Series проблему вирішили, а заразом знизили масу машини ще на 50 кілограмів.

Інженери обійшли гарячий випускний колектор та на місця стиків паливних трубок встановили захисні кожухи. Рідкий водень повинен зберігатися за мінус 253 градусів за Цельсієм, і головною складністю було виготовити паливний насос, який зміг би працювати за такої температури. Чи варто воно витрачених зусиль, сказати важко. Toyota бачить у рідкому водні одні переваги. У нього вища енергоємність, а отже, запас ходу буде вищим. Плюс не потрібна громіздка компресорна станція, тому можна заправлятися прямо на піт-лейні.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!