Топ-10 електромобілів за дальністю ходу
Ще років 10 тому електромобілі були віддаленою екзотикою з великою долею наївності у заявлених показниках технічних характеристик. Проте різко така розстановка понять змінилася, коли презентували Tesla Model S у 2012 році. Згодом і традиційні автокомпанії почали інвестувати значний капітал у розробку відповідних технологій, число пропозицій електрокарів на ринку зростало з року в рік.
Сьогодні кількість електрокарів на ринку суттєва. Зрозуміло, що найголовніша проблематика, якою весь час були супроводжувані електрокари, – це запас ходу. Так, головна слабина машин на електротязі порівняно з традиційними паливними – це те, що вони банально не могли довго їхати, потребуючи повторної і затяжної зарядки. Але ми у AMPERCAR.com впевнені, що якби пересічному автомобілісту довести до відома, скільки насправді можуть проїжджати найновіші електромобілі, то вони би буквально остовпіли. Деякі моделі можуть доїжджати далі, ніж бензинові автомобілі на одному баку палива, починає активно застосовуватися так звана «швидка зарядка», тому підзарядка також не займає так багато часу, як колись.
Зарядка акумуляторів обходиться набагато дешевше, ніж заправка паливного бака, особливо якщо ви заряджаєте протягом ночі в себе вдома. Знову ж таки, в Україні з’являється все більше і більше точок зарядки, відтак керувати електромобілем, навіть з відносно невеликим запасом ходу, стало трохи легше. Але якщо ви хочете бути впевненими, що зможете дістатися з однієї сторони країни в іншу, не зупиняючись, ви можете розглянути один із автомобілів, які ми перерахували нижче. Отож, представляємо десять найдалекоходніших сучасних електрокарів, які сьогодні можна придбати. Попереджаємо відразу: геть усі згадані моделі є дорогим продуктом, дозволити собі який зможе не кожен.
-
Polestar 2 – 540 км
Шведський автогігант Volvo віднедавна виокремив бренд Полестар в окрему субодиницю, що випускає високопродуктивні електрокари. Polestar 2 – це середньорозмірний ліфтбек зі збільшеним салонним простором, що вийшов з-під руки Франца фон Гольцгаузена, дизайнера Тесли Model S. Автомобіль має три варіанти силових установок. Власне, найдалекобійніша модифікація з батареєю ємністю 78 кВт·год забезпечує найбільший запас ходу в 540 кілометрів, тоді як прискорення такого Полестар з 0 -100 км/год відбувається за 7,6 секунди. Втім, тим, кому не потрібні настільки далекі поїздки, більше може сподобатися модифікація з двома електромоторами, що також має добрячий запас ходу (480 км), але умудряється розганятися до «сотні» за 4.8 с.
-
Volkswagen ID.3 – 545 км
Фольксваген ID.3 це один з найдоступніших електромобілів на даний момент на ринку, проте він дуже добре виділяється серед своїх конкурентів. Проте спішимо розчарувати: найпродуктивніша модифікація, що фігурує у цьому списку, коштує дуже не мало. Наступник e-Golf’а зарекомендував себе як тихий і вишуканий автомобіль, у тому числі завдяки вдалим налаштуванням підвіски. Остання успішно «гасить» дрібні і середні дорожні нерівності. Стандартне обладнання включає світлодіодні фари, передні та задні датчики паркування, запуск без ключа, клімат-контроль і підігрів передніх сидінь. Певна річ, доступні так опції, як панорамний люк, камера заднього виду та оновлена аудіосистема.
-
Tesla Model X – 580 км
Так, такий запас ходу справедливий лише для версії Model X Long Range. Але постривайте, чумове виконання Plaid знижує цифру тільки до 545 км! Зате яке космічне прискорення має Model X Plaid: від 0 до 100 км/ год за 2,7 с. Це дуже вражаючі цифри, особливо як для кросовера, але і вказана нами на 9 місці Model X Long Range також не промах – 4 секунди до «сотні». Наголосимо також, що Model X єдиний 7-місний автомобіль у цьому списку, навіть номінально. Фірмові підйомні задні двері Falcon дозволяють легко дістатися до другого і третього рядів сидінь, в салоні є багато простору та панує особлива атмосфера. Як і слід очікувати від Tesla, на борту є багато технологій, які розважають пасажирів і допомагають водієві різним чином.
-
Tesla Model 3 – 580 км
Багато хто вибачить високу вартість Тесли Model 3 (попри те, що модель позиціонувалася як доступний електрокар) і з тієї причини, що за сукупністю якостей це все одно видатний електромобіль. Час розгону від 0 до 100 кілометрів на годину в 4,2 секунди для найбільш далекобійної версії Long Range достатньо, щоб присоромити навіть деякі серйозні спортивні автомобілі. А між іншим, Модел 3 це просто седан середніх розмірів, прямий конкурент для Polestar 2, тобто класична сімейна машина. Як би це не звучало, але для Тесла головним негативним з точки зору ринку чинником є надмірний футуризм, поголовно у всіх моделях. Це відлякує певний відсоток потенційної аудиторії.
-
BMW i4 – 590 км
Забудьте делікатний і3 з салоном із вторсировини. Новий і4 від BMW слугує не прямою альтернативою класичній 3 серії, це ліфтбек D-класу, що прискорюється від 0 до 100 км/год за 5,7 с. Але завдяки великій батареї ємністю 84 кВт·год і4 може проїхати майже 600 кілометрів на одному заряді. Також є більш потужна версія i4 M50, яка має двомоторну повнопривідну трансмісію і здатна розганятися від 0 до 100 км/год всього за 3,9 с. Забавно, що у неї акумулятор такого ж розміру, 84 кВт·год, але запас ходу дорівнює 508 км, за все потрібно платити.
-
Ford Mustang Mach-E – 610 км
Маркетологи головного, американського відділу Форда посягнули на найсвятіше – знакове для всього детройтського автопрому ім’я і образ передали кросоверу, та ще й електричному! І не дарма. Незважаючи на те, що Mustang Mach-E дуже відрізняється від свого тезки з двигуном V8, можна з впевненістю сказати, що він є не менш видатним продуктом. Оснащений батареєю ємністю 88 кВт·год і заднім приводом, Mach-E може подолати більше 600 км! Так, є ще спортивна версія GТ, яка розганяється до 100 км/год за 3,5 с, але у неї запас ходу трохи скромніший, 400 км.
-
BMW iX – 611 км
Ми не будемо коментувати зовнішність цього витвору німецької фірми, лише зазначимо технічні характеристики: розгін 0-100 км/год за 4.1 сек. Максимальнашвидкість дорівнює 200 км/год. Технології хоч на місці.
-
Tesla Model S – 651 км
Зірка усього електромобільного ринку, справжня ікона, орієнтир. Що цікаво, скоро поточній генерації Model S настане 10 років! Проте модернізацій за весь цей час флагманська модель зазнала вдосталь. Щодо останнього втручання, то найбільше воно зачіпило інтер’єр, при чому не тільки змінену архітектуру торпедо та нові елементи оздоблення: конструктори змінили навіть взаєморозташування сидінь з метою збільшити внутрішньосалонний простір. Словом, машину «перетряхнули». Розгін до 100 км/год для вказаної модифікації Long Range дорівнює 3.3 с, хоча існує і ультра швидка модифікація Plaid – вона досягає «сотню» за 2 секунди, але не здатна проїхати так багато без підзарядки.
-
Mercedes-Benz EQE – 660 км
Поки що ми наводимо заявлені виробником диявольскі 660 км для задньопривідної модифікації з батареєю на 90 кВт·год. Відповідно, показники все ще очікують омологації від WLTP, але така велика батарея і дуже гладка форма натякають, що EQE дійсно претендує на роль електрокару з однією найбільших автономностей. Як і у багатьох найсучасніших електромобілів, EQE передбачає швидку зарядку, яка дозволяє заряджатися його на 10-80 відсотків приблизно 30 хв.
-
Mercedes-Benz EQS – 780 км
От він, переможець. Неймовірні характеристики справедливі для модифікації EQS 450+. Це завдяки величезній батареї на 107,8 кВт·год і дуже низькому коефіцієнту опору. Навіть потужніший EQS 580 4Matic має запас ходу 675 кілометрів, що більше, ніж Tesla Model S Long Range, хоча він не такий швидкий, як американський електрокар і «набирає сотню» за 4.3 с (EQS 450+ за 6.2 с). Проте найбільший «космос» Мерседес демонструє у спектрі підходу до інтер’єру EQS. Такого ви ще не бачили…