Tesla потай тестує автопілот на основі лідарів, хоча Маск заперечував їх необхідність

У минулому глава Tesla Ілон Маск (Elon Musk) заявляв про те, що його компанія зуміє розробити повністю автономний автомобіль без оптичних радарів (лідарів), які використовують багато інших автовиробники. Тепер же стало відомо, що Tesla підписала договір з розробником лідарів Luminar Technologies, в рамках якого може вестися розробка і тестування системи автопілота. Про це пише видання Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Минулого тижня в мережі Twitter опублікували кілька знімків електромобіля Tesla Model Y з розміщеними на даху лазерними датчиками. Після публікації цих знімків з’явилися повідомлення про співпрацю Tesla і Luminar, завдяки чому акції останньої зросли в ціні більш ніж на 10% за день. Хоча зображення електромобілів Tesla з лідарами з’являлися і раніше, досі було невідомо про партнерство компаній.

Згідно з наявними даними, в рамках досягнутих домовленостей Luminar поставляє тесла лідари, на основі яких може розробляється система автономного управління, тестована на Model Y. Джерело видання Bloomberg побажало зберегти анонімність, оскільки ця інформація є конфіденційною. Крім того, журналістам видання вдалося дізнатися в Департаменті транспортних засобів Каліфорнії, що номерний знак, зображений на знімках, належить Tesla. Офіційні представники Tesla і Luminar відмовилися коментувати дане питання.

На цей час невідомо, які плани будує Tesla щодо застосування лідарів Luminas. Інженери компанії можуть порівнювати автопілот на базі лідара з системою Tesla, побудованою на основі камер. Також не можна виключати, що компанія може розглядати варіант використання лідарів в майбутньому.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело bloomberg.com