Tesla показала, як гігантський прес штампує задню частину кузова однією деталлю

Однією зі стратегій Tesla щодо зниження вартості електромобілів до $25000 є перехід на штампування кузова машини з цілісного шматка металу. Зараз компанія освоює штампування задньої і нижньої задньої частини кузова у вигляді однієї заготовки. Замість 70 деталей виходить одна деталь, що разом усуває 300 робочих операцій на збірці. Але це вимагало створення найбільшого в індустрії преса — предмета особливої гордості Tesla.

На замовлення Tesla преси Giga Press виготовляє італійська компанія Idra Group. Установка розвиває зусилля від 55000 до 61000 кН. Перший такий прес був встановлений і запущений на заводі Tesla в минулому році у Фремонті. У вересні минулого року на той же завод був доставлений ще один Giga Press, а третій недавно поставлений на завод компанії в Техасі. Шанхайська фабрика Tesla також отримала гігантський прес і недавно він почав виробляти продукцію, а його роботу компанія підтвердила в свіжому відео.

На заводі в Шанхаї прес Giga Press штампує задню і нижню частину кузова електромобіля Model Y. Установка настільки добре справляється з роботою, що Tesla замовила в італійців ще кілька пресів.

У перспективі компанія планує перейти до штампування також передньої і нижньої частин корпусу. З’єднувати штамповані передні і задні частини корпусу буде також новий структурний акумуляторний блок, який буде незнімним і стане частиною кузова електромобіля. Очікується, що подібний процес вперше буде налагоджений в кінці цього року на фабриці компанії під Берліном.

Фактично збірка корпусу майбутніх «бюджетних» електромобілів Tesla стане операцією по збірці з трьох-чотирьох штампованих деталей, а може бути, в подальшій перспективі, навіть з однією.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co