Tesla може втратити право випускати електромобілі через проблеми з описом автопілота

Компанія Tesla змушена виживати між двох вогнів. З одного боку, принципи гуманізму і закони змушують її пояснювати, що серійні електромобілі цієї марки поки не можуть обходитися без водіїв. З іншого боку, глава компанії Ілон Маск (Elon Musk) на кожному розі роздає обіцянки, що світле майбутнє скоро настане. Влада Каліфорнії спробують покласти край цьому неподобству.

Ряд джерел, серед яких виявилися видання Los Angeles Times і Reuters, заявили про проведення Департаментом моторних транспортних засобів штату Каліфорнія розслідування щодо Tesla. Влада штату, в якому розташована штаб-квартира компанії, намагається з’ясувати, чи запроваджують споживачів в оману такі терміни, як «автопілот» і «повністю автономне водіння» (FSD), що використовуються Tesla при описі можливостей своїх електромобілів.

Зайнятися цим питанням регулятори були змушені через збільшення кількості інцидентів за участю електромобілів Tesla і випадків зловживання функціями активної допомоги водієві. Один із загиблих в недавній аварії водіїв Tesla Model 3 був активним прихильником використання даних функцій, як вдалося з’ясувати пресі. Інший житель Сан-Франциско нещодавно був заарештований поліцією за те, що пересувався у своєму електромобілі Tesla на задньому дивані, а за кермом в цей момент нікого не було.

Департамент, який займається розслідуванням, пояснив, що в разі виявлення невідповідностей між декларованими функціями і реальними можливостями автоматики Tesla загрожує відкликання ліцензії на випуск та продаж електромобілів на території штату Каліфорнія, а випробування прототипів на дорогах загального користування теж будуть заборонені. Власникам електромобілів загрожує евакуація машини на штрафмайданчик в тому випадку, якщо буде встановлено, що вони використовували на дорогах Каліфорнії функції, які описуються як повний автопілот, без попереднього отримання відповідного дозволу.

Влада Німеччини раніше вже висловлювала своє невдоволення методами реклами відповідних можливостей електромобілів Tesla.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com