Водіїв стали частіше штрафувати за популярне “порушення”: юрист розповів чому це незаконно

Поліція почала масово штрафувати водіїв за наявність тріщин на вітровому склі

Почастішали випадки, коли патрульна поліція накладає штрафи за тріщини на лобовому склі автомобіля, проте такі дії правоохоронців є незаконними. “Дорожній адвокат” повідомляє про небезпеку цього порушення.

Коли патрульні накладають штраф за тріщину на лобовому склі автомобіля, вони посилаються на порушення норми Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється).

Відповідно до КУпАП (ч.1 ст.121), розмір штрафу за перше порушення складає 340 грн, а після повторного порушення протягом року водію загрожує позбавлення права керування транспортним засобом на 3-6 місяців.

Як зазначають автоюристи, вказані постанови, як і будь-які інші у подібних обставинах, не відповідають вимогам закону. Виходячи з диспозиції ч.1 ст.121 КУпАП виключена можливість притягнення водія до адміністративної відповідальності за наявність тріщини скла. У пункті 31.4 ПДР чітко вказаний перелік технічних несправностей та випадків, коли заборонена експлуатація транспортних засобів. Проте, в цьому переліку немає “тріщини на вітровому склі в зоні роботи склоочисників”. А отже такі постанови є протиправними та підлягають скасуванню у встановленому законом порядку.

Проте, якщо водій таку постанову не оскаржив, а сплатив штраф, то це свідчить про те, що він погодився з вчиненим порушенням. І відповідно при повторній зупинці на нього можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.121 КУпАП – позбавлення права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.

“Тому особливо важливим є оскаржити таку «першу» постанову за ч.1 ст.121 КУпАП, щоб не допустити складення протоколу за ч.4 ст.121 КУпАП. На оскарження постанови надається 10 днів з дня її отримання. У інакшому випадку можна позбутись посвідчення водія”, – зазначають юристи.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!