Стало відомо, за які порушення пасажирів в Україні має платити водій

Одне з ключових правил, яке прописане в українських правил дорожнього руху для пасажирів – необхідність використання ременів безпеки. Водночас багато пасажирів або не хочуть пристібатися або взагалі не знають про те, що в машині є ремені безпеки на задньому ряду… Крім цього, в ПДР сказано, що діти зі зростанням до 145 сантиметрів повинні використовувати автокрісла.

Для початку відразу проговоримо винятки із правил. Відповідно до ПДР ременями безпеки у місті можуть не користуватися виключно:

  • водії та пасажири з інвалідністю, якщо вона заважає їм пристебнути ремінь;
  • водії та пасажири оперативних транспортних засобів.

За межами населених пунктів з ПДР України мають пристібатися усі учасники дорожнього руху.

Штраф за непристебнутий ремінь в Україні

Порушення правил використання ременя безпеки обійдеться в Україні в 510 гривень, але каверза полягає в тому, що це штраф за один не пристебнутий ремінь. Таким чином, якщо в авто їде 4 пасажири та один водій і всі вони не пристебнуті, то штраф зросте у 5 разів та становитиме 2550 гривень, а виписують його, як правило, на водія. Водночас цей штраф можуть виписати і на пасажира.

Окремий штраф передбачено за те, що водій та пасажири не використовують ремені безпеки, якщо авто потрапляє в ДТП. За таке порушення вже може загрожувати штраф від 2400 до 8500 гривень.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело bigmir.net