Стало відомо, скільки коштуватиме літаючий електромобіль XPeng AeroHT

У листопаді XPeng продемонструвала в Дубаї здатність прототипу електромобіля AeroHT, який розробляється однойменним стартапом, що фінансується нею, підніматися в повітря на висоту в десятки метрів за допомогою восьми гвинтів і чотирьох електродвигунів. Пізніше тестовий політ був здійснений і в рідному для компанії Гуанчжоу, а до 2025 року компанія має намір налагодити випуск серійної версії за ціною близько $140 000.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на коментарі засновника стартапу AeroHT Чжао Делі (Zhao Deli), який над створенням такого гібрида електромобіля та октокоптера працює з 2013 року. Наразі наявний прототип літаючого електромобіля досяг у своєму розвитку шостого покоління і є одним з небагатьох транспортних засобів, що дозволяють основну частину часу пересуватися землею, і лише в окремих випадках підніматися в небо. Передбачається, що 90% часу машина пересуватиметься саме земною поверхнею, а злітати їй доведеться тільки для подолання якихось виняткових перешкод або дорожніх пробок.

Втім, розробники вважають головним трудом зовсім не технологічні виклики на кшталт створення досить легких тягових батарей, а регуляторні обмеження з боку органів влади. У випадку з «літаючим електромобілем» все посилюється тим, що люди, котрі їх експлуатують, навряд чи розраховують на необхідність отримання ліцензії пілота.

Як пояснили розробники, зараз прототип електромобіля, що літає, оснащується експериментальними акумуляторами китайської розробки і чотирма електродвигунами. В цілому, співпраця з китайськими постачальниками компонентів дозволяє AeroHT розраховувати, що вартість машини в серійному втіленні не перевищить $140 000. Штаб-квартира XPeng AeroHT розташована в Гуанчжоу, а дослідні центри розміщені в Шеньчжені та Шанхаї. Якщо у 2020 році, до інвестицій з боку XPeng, штат AeroHT налічував трохи більше 10 осіб, то тепер він виріс до 700 співробітників. У 2021 році стартапу вдалося залучити близько $500 млн фінансування, капіталізація бізнесу оцінюється в $1,5 млрд. XPeng хоч і є стратегічним інвестором, залишається не єдиним, хто повірив у успіх ідеї — у капітал AeroHT вже вклалося багато венчурних компаній США.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело bloomberg.com