Стало відомо, чому за обслуговування бюджетних авто змушують платити, як за преміум-клас

Сучасні автомобілі стають все складнішими. Це у свою чергу тягне за собою збільшення витрат на технічне обслуговування.

Автовиробники змушені підлаштовуватися під екологічні вимоги, які стають дедалі жорсткішими. При цьому дилери хочуть заощадити, а заробити більше. В результаті виходить ситуація, коли платить за все це покупець. Причому не за безпосередньої купівлі автомобіля, а вже при його обслуговуванні. Особливо це явно простежується у «бюджетників».

Наприклад, все частіше нашим покупцям стали пропонувати моделі з турбованими малооб’ємними моторами. Потужність таких агрегатів хороша, та й розгін вражає, але не все так просто. У таких моторів алюмінієвий блок, а сам мотор дуже навантажується та перегрівається. Зазвичай робоча температура охолоджуючої рідини сягає 100 градусів, а температура мастила і зовсім перевалює за «сотню». При цьому об’єм змащувальної системи вкрай малий.

Тому власнику легше викласти чималі гроші за якісні витратні матеріали, такі ж, як використовують в преміальних машинах. У підсумку утримувати бюджетну машину стає все дорожче.

У конструкції підвіски теж стали застосовувати багато неоднозначних рішень, за які, в кінцевому підсумку, платить покупець. Скажімо, часто важелі підвіски виготовляють з алюмінію, який не такий міцний, як сталь. Заміна таких деталей – заняття не з дешевих.

В гальмівних механізмів нових авто через економію немає захисних екранів. Тобто диски постійно бомбардує бруд і каміння. У підсумку на внутрішніх поверхнях дисків з’являються глибокі борозни, і ефективність гальмування падає. Ці дорогі деталі перетворюються на справжній розхідник, що робить обслуговування доступної машини набагато дорожче, ніж очікувалось.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!