SSC Tuatara не зміг повторити власний рекорд швидкості

Гіперкар не зміг підтвердити звання найшвидшого в світі.

З’явилися подробиці про другу спробу SSС Tuatara встановити рекорд швидкості. За словами блогера Роберта Мітчелла, який був свідком заїздів, що відбулися 12 і 13 грудня, гіперкар зміг розвинути швидкість 404 км/год. Таким чином він не тільки не побив, але навіть не наблизився до власного рекорду в 508,7 км/год, встановленого в середині жовтня. І на те були причини.

По-перше, за кермо Tuatara були не професійні пілоти, а фактичного власники гіперкара. По-друге, автомобіль обладнали безліччю різних систем, які стежили за роботою двигуна, а також вимірювальними приладами — тільки за моніторинг швидкості відповідали відразу п’ять GPS-систем. В результаті через велику кількість проводів, в тому числі таких, що тягнуться до мотора Tuatara, не вдалося щільно закрити кришку моторного відсіку, що, в свою чергу, призвело до проблем з апаратурою, яка контролює температуру двигуна, і відмови двох свічок запалювання. Була і третя причина: тому що за кермом сидів новачок, інженери SSC понизили тиск наддуву, тому деякі пробні заїзди проходили зі зниженою потужністю мотора.

Мітчелл розповів, що спочатку в компанії SSC North America збиралися провести заїзди максимально публічно, але через коронавірусні обмеження на трек запросили тільки одного блогера.

Справа в тому, що попередній рекорд Tuatara, встановлений в жовтні на 11-кілометровому відрізку шосе State Route 160 в штаті Невада, викликав питання у скептиків. За заявами автовиробника, гіперкар показав середню швидкість 508,73 кілометра в годину — це на 61,76 кілометра в годину більше, ніж тут показав Koenigsegg Agera RS трьома роками раніше.

Однак відеоролик із записом заїзду розібрали на кадри і знайшли в ньому деякі спірні моменти. Найбільше сумнівів викликала невідповідність даних телеметрії тим околицям шосе, які відображаються на екрані. У відповідь на претензії SSC North America пообіцяла повторити рекордний заїзд, але спроба провалилася. В даний час в компанії обговорюють дату ще одного, третього за рахунком, заїзду.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело carscoops.com