Штрафують на 510 гривень: поліція почала карати водіїв через пасажирів

Українські водії звикли, що правила дорожнього руху встановлюють персональну відповідальність за вчинені конкретно ними дії. Однак часто забувають, що іноді їм доводиться нести покарання за своїх пасажирів.

Зокрема, п.2.3 ПДР не лише зобов’язує водія пристібатися ременем безпеки під час руху, а й забороняє йому перевозити неперестебнутих пасажирів. Як повідомляє «Твоя машина» із посиланням на юристів «Дорожнього адвоката», саме це віднедавна стали ставити у провину автомобілістам українські поліцейські. Раніше вони рідко карали водіїв за перевезення непрестегнутих пасажирів, але останнім часом активно трактують це як порушення правил дорожнього руху за ч.5 ст.121 КУпАП, штрафуючи на 510 гривень.

Подібний випадок за позовом оштрафованого водія нещодавно розглянув суд, який відмовив у притягненні автомобіліста до відповідальності виключно на тій підставі, що поліція не мала доказів того, що пасажир на задньому сидінні був непристебнутий під час руху. Якби патрульні довели це, водій змушений був сплатити штраф.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!