Що загрожує водієві за габарит, який перегорів у дорозі

У ПДР прописані несправності майже з кожної системи автомобіля, з якими заборонено використовувати машину на дорогах загального користування. Водночас якісь штрафи поліція виписує частіше, а якісь рідші. Одним з найулюбленіших і найпопулярніших штрафів у патрульної поліції є штраф за непрацюючі габаритні вогні, повідомляє Дорожній адвокат.

Причина популярності цього штрафу полягає в тому, що підстави для його оформлення легко знайти просто рухаючись за автомобілем у темний час доби. Сам по собі штраф не надто страшний уперше, адже ч.1 ст.121 КУпАП за якою його виписують, передбачає штраф у 340 гривень, а от якщо водія зловлять за кермом повторно протягом року, то штраф випишуть вже за ч.4 ст.121 КУпАП, який передбачає безальтернативне позбавлення прав від 3 до 6 місяців.

Попри те, що водій зобов’язаний згідно з другим розділом ПДР перевірити перед виїздом, чи є автомобіль технічно справним, в дорозі контролювати лампочки, що перегоріли, просто не представляється можливим. Також водій не може робити регулярні зупинки через кожну пару сотень метрів, щоб перевірити, чи справний габаритний вогонь.

Таким чином, за дане правопорушення можна притягнути водія до відповідальності лише у тому випадку, якщо він це робив навмисне. Водночас ПДР забороняють експлуатувати авто з непрацюючими габаритами, але дозволяють замінити їх на місці або ж їхати найкоротшим шляхом до найближчого місця ремонту або стоянки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!